0
Your Cart

Aromadizayn

AROMADİZAYN

Aroma tasarımı nedir ve nerelerde kullanılır?

Aromadizayn tasarımın ve aromaterapinin bütünleşmiş halidir. Kompozisyon, organizasyon konseptiyle mükemmel uyum sağlayacak şekilde seçilir.Bu bağlamda dikkate alınması gereken hususlar şunlardır:

Kurumun düzeyi;

• Hedef kitlenin doğası;

• Renk skalası ve odanın büyüklüğü;

• Havalandırma ve iklimlendirme özellikleri;

• İşletmenin uzmanlık alanı ve diğer bazı noktalar.

Aroma tasarımının temel amacı neşelendirmek ve müşterinin arzularını harekete geçirmektir.İnsanlar  kendilerini rahat hissedecek ve tekrar tekrar size geri dönmek isteyeceklerdir. Tüm bunlar sonuçta satışları ve gelirleri artırmaya yardımcı olur, böylece hizmetin maliyeti hızla kendini amorti eder. Bu hizmetten herkes yararlanabilir özellikle alakalı olduğu birkaç endüstri var ki olmazsa olmazlarındandır.

• Mağazalar ve butikler. Koku tasarım uzmanı, ürünlerinize karşı ilgi uyandıracak bir koku bulmanıza yardımcı olacaktır. Örneğin karpuz veya salatalık gibi taze tatlar bakkallar için iyidir. Lavanta, vanilya ve narenciyegiller genellikle kıyafet satmak için kullanılır.

• Oteller, misafirhaneler, güzellik salonları. Uluslararası üne sahip birçok otel, ziyaretçilerini kendileri için özel olarak tasarlanmış imza kokularıyla memnun ediyor. Müşteri dünyanın neresinde bir oda ayırtmış olursa olsun, içinde tanıdık bir rahatlık hissedecektir. Bu fikir kuaförlük veya SPA merkezleri için de uygundur.

• Ofisler ve toplantı odaları. Aromatizasyon, çalışanların üretkenliğini artırmak ve iş yerindeki hataları azaltmak için Japonya’da uzun süredir kullanılmaktadır. Önemli bir etki için hafif bir limon, çiçek veya çam kokusu kullanmak yeterlidir. Müzakerelerde kahve veya gül aroması muhatabın pozisyon almasına yardımcı olacaktır.

Aroma tasarımı kafe ve restoranlar için  de kullanışlıdır.

Değişik kurumlar ,müzeler, sergiler ,sunumlar ve diğer birçok alan.

Hatta hastaneler de çünkü klasik hastane kokuları iticilik oluşturmaktadır.

Önemli olan kokuları  doğru seçmektir.